Opolski Związek Piłki Nożnej połączył siły ze Stowarzyszeniem Footballowo, by wspólnie zorganizować obóz piłkarski dla młodych zawodników z całego województwa. Zakopane przywitało Opolan piękną zimową aurą i zachwyciło gościnnością.

 

Obóz odbywał się w bardzo dobrze przygotowanym ośrodku API, posiadającym imponującą bazę sportową. Dzięki sprzyjającej aurze, oprócz zajęć na hali, zawodnicy odbyli również kilka treningów na świeżym powietrzu. Partnerami obozu byli: FizjoStrefa oraz Football World.

W tym roku z zimowej oferty OZPN skorzystało aż 83 zawodników, w tym 11 zawodniczek z wielu opolskich klubów, takich jak Soccer College Łubniany, Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Spiders Krapkowice, TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, GZ LZS Grodków, Akademia Piłkarska Namysłów, RTS Odra Kędzierzyn-Koźle, MKS Gogolin, PLUKS Pomologia Prószków, LZS Sławice, FA Jurajska, TOR Dobrzeń Wielki, AMO Opole, SKS Piast Strzelce Opolskie, UKS SAP Brzeg oraz LKS Dalia Popielów. Sprzyjało to nie tylko integracji, ale również dało możliwość konfrontacji swoich umiejętności piłkarskich na tle innych zawodników.

Piłka nożna była na obozie wszechobecna i dostępna w różnych formach. Zawodnicy podzieleni byli na małe grupy, które trenowały pod kierunkiem trenerów kadr wojewódzkich OZPN oraz trenerów PZPN, na bazie programu szkolenia Akademii Młodych Orłów.  W trakcie 10 jednostek treningowych młodzi piłkarze doskonalili umiejętności techniczno-taktyczne, m.in. prowadzenie piłki, podania i przyjęcia, grę 1×1 w ataku i obronie oraz rozwiązywanie sytuacji w przewadze liczebnej. Wszystkie poznane elementy zawodnicy mogli zaprezentować podczas meczów kontrolnych z drużynami Varsovii Warszawa, FCB Piaseczno i KS Raszyn.

W obozie wzięło udział 9 bramkarzy oraz 1 bramkarka, dla których trener Grzegorz Świerczek prowadził specjalistyczne zajęcia bramkarskie, a w ostatnim dniu zorganizowana została bitwa bramkarska.

Najbardziej wyczekiwanym punktem obozu był wewnętrzny turniej piłkarski, do którego zgłosiło się pięć drużyn. Rywalizacja była zacięta, a każdy mecz stał na wysokim poziomie. Walka o podium trwała do samego końca. Ostatecznie triumfowała drużyna PKS Dobitka, przed FC Korona Wirus, FC Ministrowie,  Łełonałdy i FC Porażki.

Dodatkowo każdy z uczestników obozu wziął udział w teście FMS, przeprowadzonym pod czujnym nadzorem pań fizjoterapeutek – Karoliny i Martyny. Test ten umożliwia w przystępny sposób ocenę jakości wzorców ruchowych oraz pozwala na identyfikację ewentualnych ograniczeń bądź asymetrii u zawodników. Wyniki zostaną przekazane rodzicom do analizy.

Na obozie nie było ani chwili na nudę, czas pomiędzy treningami wypełniony był szczelnie dodatkowymi atrakcjami.  Nie samymi treningami piłkarz żyje, regeneracja również jest ważnym elementem przygotowania dlatego młodzi piłkarze i piłkarski odwiedzili AquaPark
w Zakopanem, gdzie korzystali z wszystkich atrakcji, a w szczególności z solanki oraz wód termalnych, do których prowadziła 200 metrowa zjeżdżalnia. Wjazdowi na Gubałówkę towarzyszyła piękna pogoda, która umożliwiła wykonanie cudownych pamiątkowych zdjęć. Wielka Krokiew i Krupówki to kolejne atrakcje,  na które wszyscy uczestnicy czekali z utęsknieniem.

Obowiązkowym punktem programu był chrzest dla zawodników po raz pierwszy uczestniczących
w obozie, który przeprowadzony został przez zakopiańskiego Harnasia. Zawodnicy musieli się przedstawić, skosztować góralskiej mikstury przygotowanej specjalnie na tę okazję i wykonać jedno z zadań. Zadania o różnym stopniu trudności sprawiły przede wszystkim wiele śmiechu, a zawodnicy wykazali się nie lada odwagą.

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie obozu, podczas którego każdy z jego uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i prezenty. Do tego wręczono nagrody za poszczególne turnieje i konkursy oraz nagrody specjalne dla wyróżniających się zawodników. Jako, że każdy był przez spędzony wspólnie tydzień bardzo aktywny, nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.

I tak kolejny obóz dobiegł końca, a drużyna OZPN i Footballowo już pracuje nad obozem letnim, który tym razem odbędzie się w sierpniu w Rewalu.

 

Galeria zdjęć z obozu w Zakopanem:

https://www.facebook.com/pg/bawinaspilka/photos/?tab=album&album_id=1268245126701015