W pięciu miejscowościach naszego województwa – Prószkowie, Głogówku, Kluczborku, Nysie i Chrząstowicach, opolscy trenerzy edukatorzy PZPN prowadzą zajęcia podczas kursów trenerskich organizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Wszystko realizowane jest w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego.

Całkowicie bezpłatne uczestnictwo w kursie spowodowało, że frekwencja na zajęciach jest prawie stuprocentowa. Dobra lokalizacja, sprzyjająca pogoda, warunki socjalne, baza sportowa oraz fachowa wiedza przekazywana słuchaczom przez wykwalifikowanych szkoleniowców, są gwarancją, że projekt ten zakończy się pełnym sukcesem.

Treningi cieszą się zatem dużym zainteresowaniem wśród uczestników. – Szkolenia – zwłaszcza w temacie szeroko rozumianej piłce dziecięcej – otwierają słuchaczom oczy i weryfikują ich dotychczasowe o niej pojęcie. Zajęcia prowadzone są w miłej, przyjaznej atmosferze, co sprawia, że stają się ciekawe, angażując wszystkich słuchaczy – mówi trener Krzysztof Job, odpowiedzialny za przebieg edukacji.

Aktualnie w kursach bierze udział 160 „abiturientów”. Zajęcia treningowe i wykłady prowadzi dziewięciu trenerów edukatorów, znanych w opolskim futbolowym środowisku doskonale – Tomasz Bardjan, Adam Berbelicki, Paweł Bzdęga, Roman Firlus, Piotr Grzyb, Krzysztof Job, Andrzej Konwiński i Maciej Lisicki.

Pierwszy z nich – C1 w Prószkowie – zakończy się już we wrześniu. Następny w listopadzie, czyli C3 Głogówek. Dwa finały zaplanowano jeszcze przed tegoroczną Gwiazdką, a chodzi o C2 Kluczbork i C4 Nysę. W ramach projektu EBO, Wydział Szkolenia OZPN, prowadzi jeszcze „trenerkę” na kursie UEFA B. To przedsięwzięcie dobiegnie końca także w grudniu br.

„EBO – piłka nożna, organizacja kursów trenerskich”, jest finansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Budżetu Państwa oraz środków budżetu Województwa Opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.