W związku z materiałem wideo dot. sytuacji z meczu minionej 25. kolejki BS IV ligi pomiędzy Startem Namysłów a MKS-em Gogolin, Kolegium Sędziów wystosowało wyjaśnienie podjętej przez sędziego decyzji.

W momencie, gdy piłka leci w pole karne, zawodnik MKS Gogolin trzyma przeciwnika za koszulkę, uniemożliwiając jego poruszanie i zajęcie lepszej pozycji w stosunku do toczącej się przez jego drużynę akcji. Obrońca wykazuje w ten sposób brak należytego szacunku do zawodów co zgodnie z Przepisami Gry (art. 12, str. 115, kropka 10) jest niesportowym zachowaniem karanym żółtą kartką. Miejsce przewinienia występuje w polu karnym co skutkuje oczywiście karą zespołową w postaci rzutu karnego.

Przewodniczący KS OZPN

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż przed rundą wiosenną Kolegium Sędziów OZPN wyszło z inicjatywą przeprowadzenia zdalnego szkolenia dla wszystkich klubów III, IV ligi oraz Klasy Okręgowej. Celem szkoleń było omówienie zagadnień związanych z sytuacjami w polu karnym, zagrania piłki ręką, spalony/pozycja spalona oraz zachowań osób funkcyjnych w strefach technicznych. Niestety, tylko kilka, spośród ok. 80  klubów było chętnych do udziału w szkoleniu, przez co z niego zrezygnowano. Szkolenie, które mogłoby dojść do skutku rozwiałoby wiele wątpliwości co do słuszności decyzji, a na pewno pogłębiło wiedzę szkoleniowców naszego regionu.