Rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski mają szansę wyłonić nowego triumfatora. Fot. Mirosław Szozda.

Swoją zdalną naradę „w sieci” odbył Zarząd Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że od 12 marca wszystkie rozgrywki regionalne w Polsce są zawieszone, a jakiekolwiek decyzje – o tym, co dalej? – mają zapaść w poniedziałek, 11 maja.

– Jesteśmy cały czas w kontakcie z przedstawicielami opolskich klubów i na bieżąco monitorujemy sytuację oraz nastroje. Zarząd OZPN cały czas pracuje nad kompleksowym pakietem rozwiązań, który zakładałby jak najwięcej ewentualności zawiązanych z rozgrywkami – mówi prezes Tomasz Garbowski.

Co zawierał będzie ów pakiet i jakie działania podjęły władze naszego Związku? Przede wszystkim podtrzymana została decyzja o zawieszeniu rozgrywek do odwołania. Ta w dużej mierze zależy i zależeć będzie od stanowiska krajowej „Centrali”, właśnie 11 maja. – W tej chwili skupiamy się głównie nad zmianami w Regulaminie Rozgrywek w trwającym cały czas sezonie 2019/2020, które zakładałyby ich wcześniejsze zakończenie. Rozpoczęliśmy także prace nad formułą nowego sezonu 2020/2021, dotyczy to zarówno drużyn seniorskich jak i młodzieżowych. Więcej szczegółów przedstawimy w połowie maja  – precyzuje pan prezes.

Dziś największe szanse na dokończenie rywalizacji mają uczestnicy wojewódzkiego Pucharu Polski, który dotarł już do półfinałów, a oba mecze mogłyby odbyć się w najbliższym możliwym terminie. 21 kwietnia PZPN już oficjalnie potwierdził kontynuację tych rozgrywek.  Ćwierćfinały szczebla centralnego zaplanowano już oficjalnie na 27 maja.