Mecz w Lublińcu z rówieśnikami ze Śląskiego ZPN-u, dla zawodników reprezentacji U-14 (rocznik 2008) był zwieńczeniem ich trzyletniej przygody z występami w kadrach Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Oficjalne zakończenie i pożegnanie odbyło się w Turawie. Tam także podsumowano ich występy w barwach województwa. Na uroczystym spotkaniu obecni byli – prezes OZPN, Tomasz Garbowski oraz  przewodniczący Wydziału Szkolenia, wiceprezes, Marek Curyło.

Obaj podziękowali zawodnikom za ich zaangażowanie, sportową postawę i wkład w rozwój opolskiej reprezentacji. W czasie pożegnania nie zabrakło łez wzruszenia oraz chwil, które łamały głos trenerom.

– Mimo braku punktów w sezonie 2021/22, ogólna ocena dokonań kadry jest bardzo pozytywna. Szereg zawodników z Opolszczyzny już przed tym sezonem dołączyło do najlepszych akademii piłkarskich na Dolnym Śląsku oraz na Śląsku, a po dobrych występach w meczach międzyzwiązkowych kolejni zawodnicy z naszego regionu spróbują swoich sił w najlepszych polskich ośrodkach piłkarskich – podsumowuje trener Andrzej Wolański.

Reprezentacja OZPN rocznika 2008 przechodzi do historii. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową postawę i życzymy samych sukcesów w przyszłości!

Sponsorem kadr wojewódzkich jest firma Bedmet z Opola.

Wsparcie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.