W obozie treningowo-szkoleniowym, który w dniach 10-12 marca odbył się w Zakopanem, wzięli udział wyselekcjonowani zawodnicy z roczników 2002, 2003 i 2004, Piłkarze z Opolszczyzny przede wszystkim ciężko pracowali, ale zagrali też kilka meczów kontrolnych i wystąpili w lokalnym turnieju. Wszystko odbywało się na obiektach Dalina Myślenice oraz w Centralnym Ośrodku Sportu, usytuowanym tuż przy narciarskiej skoczni. Poza zajęciami nie zabrakło oczywiście wypadów na słynne zakopiańskie Krupówki.

– Pracowaliśmy głównie nad elementami taktycznymi oraz stałymi fragmentami gry – raportują trenerzy Ireneusz Kwok i Mateusz Flegel. Podopieczni Jacka Mazurkiewicza i Tomasza Piwowarczyka z kolei, znaleźli czas, by wystartować w turnieju API CUP 2017. – Najlepszym zawodnikiem tej imprezy został nasz reprezentant, Dominik Mrozek z KS-u Sparta Paczków – chwalił się sztab szkoleniowy grupy 2004.

Szkoleniowcy Jarosław i Paweł Wolańscy podczas zgrupowania wyznaczyli sobie dodatkowy cel: – Jedną z popołudniowych sesji treningowych poświęciliśmy na budowanie ataku od własnej bramki, co przetestowaliśmy w trakcie gry wewnętrznej. Koncentrowaliśmy się także nad ustawieniem i poruszaniem się oraz asekuracją zawodników w średnim pressingu.

– Podsumowując trzydniowy pobyt na zgrupowaniu kadr OZPN w Zakopanem uważam, że była to doskonała okazja, aby móc bliżej przyjrzeć się dyspozycji poszczególnych zawodników i ich przygotowaniu do sezonu. Już za niespełna miesiąc niektórych z nich czekają znacznie poważniejsze wyzwania, którymi będą mecze w ramach rozgrywek międzyzwiązkowych – podsumowuje wypad do podnóża Tatr, trener koordynator kadr Filip Sikorski.