KS Unia Komax Opole bardzo dobrze spisała się w eliminacjach MMP U19 w futsalu (fot. archiwum klubowe)

Rolnik Głogówek będzie gospodarzem turnieju finałowego czempionatu naszego kraju w kategorii wiekowej U19 kobiet. W zmaganiach udział weźmie także KS Komax Unia Opole. Natomiast do kolejnego etapu w rywalizacji do lat 15 awansowali młodzi futsaliści Dremanu Opole Komprachcice.

W sumie do Głogówka przyjedzie 15 najlepszych drużyn z całego kraju – 14 wyłonionych w eliminacjach oraz Pogoń Tczew, czyli ubiegłoroczny mistrz Polski. Szesnastkę uzupełni oczywiście zespół gospodarzy, który nie musiał brać udziału w eliminacjach.

W nich zagrała natomiast opolska Unia. Trafiła ona do grupy numer 4, w której gospodarzem rywalizacji był Rekord Bielsko-Biała. I właśnie ta drużyna okazała się najlepsza w eliminacjach. Wygrała oba spotkania – 6:0 z UKKS Istebna i 3:2 z Unią. Aby awansować opolanki musiały więc pokonać ekipę z Istebnej. Tak się właśnie stało, bo zespół Tomasza Minkiewicza pokonał UKKS 3:2.

W fazie grupowej wielkiego finału opolanki zagrają w zestawieniu oznaczonym literką C. Ich rywalkami będą futsalistki AZS-u UW Warszawa, FSA Kraków i SPEC Stali Łańcut. Natomiast Rolnik rywalizować będzie w grupie B, do której trafiły również Staszkówka Jelna, Ślęza Wrocław i Tęcza Sportis SiSU Bydgoszcz.

Turniej finałowy w Głogówku zostanie rozegrany w dniach 1-3 grudnia.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się już męskie zespoły z Opolszczyzny w rywalizacji piętnastolatków. Jedna z grup eliminacyjnych pierwszego etapu odbyła się w Krapkowicach, a jej gospodarzem była KS Unia Krapkowice. Nasz region reprezentowały także Dreman Opole Komprachcice i Rally Team Opole. Z tych trzech ekip awans do kolejnej fazy wywalczyły dwie.

Najlepiej spisali się krapkowiczanie, którzy awansowali z pierwszego miejsca, uzyskując 9 punktów. Unia pokonała aż 10:1 Rally Team Opole, 2:1 Orła Jelcz-Laskowice i 3:1 Śląsk Wrocław. Promocję uzyskał również Dreman, ale z 4. lokaty. Ekipa z Opola i Komprachcic sięgnęła po 6 punktów, dzięki triumfom 6:0 z Rally Teamem i 2:0 z Unią Krapkowice.

W drugiej rundzie obie nasze drużyny znów ze sobą będą rywalizować. Tym razem zmagania przeniosą się jednak do Katowic, a ich gospodarzem będzie AZS Uniwersytetu Śląskiego. Zestawienie uczestników uzupełniają jeszcze Piast Gliwice i druga drużyna Rekordu Bielsko-Biała.

Pierwsze rundy kwalifikacji rozegrano także w grupie wiekowej U13. Grupę 10 rozegrano w Brzegu, a jej organizatorem był Futsal Brzeg, który wywalczył awans do kolejnej fazy. W tej rywalizacji udział wziął także Dreman Opole Komprachcice, ale zakończył ją na 3. miejscu i nie wywalczył promocji dalej. Brzeżanie pokonali 5:2 Orła Jelcz-Laskowice i aż 10:0 Dreman. Opolanie wygrali jedynie z Orłem – 5:1.

Kolejna faza rozegrana zostanie we Wrocławiu. Rywalami Futsalu Brzeg będzie Śląsk, Polonia 1912 Leszno i Promień Opalenica. Zaplanowano go na jutro.

Przed inauguracją rozgrywek są jeszcze Futsal Brzeg w zmaganiach mężczyzn do lat 19 oraz nas przedstawiciele w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U15 kobiet – dwie drużyny Unii Opole, APN Strzelce Opolskie (gospodarz jednej grupy eliminacyjnej) oraz Rolnik Głogówek.