Goście do bezpośredniego awansu potrzebowali 3 punktów, ale w Turawie wiedzą co to słodka zemsta, a pamięć o poprzednim sezonie, gdy Grodziec skutecznie zablokował im wygranie ligi, wciąż jest bardzo żywa.

Historia umilania sobie życia między niedzielnymi przeciwnikami jest zresztą długa i posiada wiele wątków, dlatego trenerzy nie mieli kłopotu z motywowaniem zawodników, a licznie zgromadzeni kibice jeszcze dolewali oliwy do ognia!

O dziwo bój rozpoczął się od wściekłych ataków gospodarzy, ale kandydat do awansu spokojnie przetrwał nawałnicę i powoli, lecz konsekwentnie zaczął przejmować inicjatywę, Maciej Duda uwijał się jak w ukropie, gdy wtem… miejscowi zdobyli gola!
Na prowadzenie zapracowała cała drużyna LZS-u Turawa, piłka szła jak po sznurku i chociaż po chwili kontratak nieco wytracił impet, to podopieczni trenera Karola Mroszczyka nie znaleźli na jego zatrzymanie innej recepty, jak tylko faul w polu karnym. Pewnym wykonawcą 11-tki został Marcin Rajman.

Dalsza część zawodów to klasyka spotkań o stawkę, przyjezdni wychodzili ze skóry, ale to gospodarzom tego dnia sprzyjało szczęście. Nie pomógł pośpiech, waleczność, ani donośne: „Jesteśmy z Wami, hej Grodziec jesteśmy z Wami!”, tego dnia piłka za żadne skarby nie chciała wpaść do bramki gospodarzy, więc goście zeszli z boiska pokonani i muszą liczyć na promocję z drugiego miejsca (awans zyska tylko 8 wiceliderów z 15 grup Klasy B).

B-klasa gr. 6: LZS Turawa – LZS Grodziec 1:0 (1:0)
1:0 Marcin Rajman 35’ (karny).

LZS Turawa: Duda – Kiełbasa, Rajman, Szweda, Fiedeń, Bialucha (78’ Bochański), Wojciechowski, Godziek, Lip (67’ Madej), Strzałka (90’ Michalik), Woldański. Trener: Paweł Gierłach.

LZS Grodziec: Filozof – Madełka, Pawlicki, Wojdyła, Hreczuch, Matusz, Pazdan, Łęgosz, M. Soszka (55’ Ledniowski), K. Soszka (85’ Pastuch), . Trener: Karol Mroszczyk.

Żółte kartki: Fiedeń, Strzałka, Szweda, Lip, Woldański – K. Soszka..

Sędzia główny: Krzysztof Kowalczyk (Opole), asystenci klubowi/przygodni: Tomasz Sakowski (Turawa), Tomasz Soszka (Grodziec).

Widzów 180.

Lzs Turawa i LZS Grodziec proszone o uwagę!

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 21 czerwca 2017

Reporter Roman Kołbuc (https://pilkaopolska.pl)