Opolski Związek Piłki Nożnej oraz firma Timsport Sp. z o.o. z Opola przedłużyli swoją współpracę. Oznacza to, że Football World nadal będzie sponsorem tytularnym Klasy Okręgowej.

Firma, której właścicielem jest pan Grzegorz Paliszewski, wspiera te rozgrywki już od dwóch lat. Dodatkowo, jest ona również partnerem technicznym OZPN-u. Nowe porozumienie parafowane zostało na kolejne 2 lata.

 

Jakub Trzaska: Jak to jest być sponsorem tytularnym danych rozgrywek piłkarskich na Opolszczyźnie?

Grzegorz Paliszewski, właściciel spółki Timsport Sp. z o.o.: Z  pewnością cieszy mnie ten fakt i przynosi ogromną satysfakcję. Myślę , że nie tylko mnie, ale również i moim pracownikom, że ponad dwudziestoletnie funkcjonowanie mojej firmy  na rynku lokalnym jest dostrzegane przez osoby, które na co dzień kierują oraz kreują rozwój opolskiej piłki. I widzą w mojej firmie sprawdzonego partnera w realizacji wielu zadań mających na celu podnoszenie na wyższy poziom lokalnego futbolu.

Ta współpraca na poziomie OZPN – spółka Timsport Sp. z o.o. funkcjonuje już od 2 lat. Dlaczego zdecydował się Pan ją kontynuować?

Trwającą przez ostatnie dwa lata współpracę z OZPN  zdecydowałem się przedłużyć ze względu na fakt, że idealnie wkomponowuje się ona w strategię funkcjonowania mojej firmy, a konkretnie w tym przypadku specjalistycznego sklepu piłkarskiego Football World, którego zadaniem jest utrzymywanie pozycji lokalnego lidera w dziedzinie zaopatrzenia w amatorski i profesjonalny sprzęt piłkarski. Oczywiście tych klubów i zawodników, którzy tego potrzebują. Satysfakcję mam tym większą wtedy, kiedy wraz z pracownikami realizujemy takie projekty, które pozwalają drużynom, nawet z najniższych lig amatorskich, poczuć się w pełni profesjonalistami, użytkując na co dzień sprzęt piłkarski renomowanych marek światowych.

A jak ocenia Pan dotychczasową współpracę z OZPN?

Z mojego punktu widzenia bardzo dobrze. Współpraca jest przewidywalna, pozwalająca nam, z pewnym wyprzedzeniem, planować działania w celu realizacji określonych zadań i projektów. Osoby odpowiedzialne za nią od strony wykonawczej, zarówno z ramienia związku, jak i mojej firmy, wykonują fantastyczną pracę owocującą tym, że pomimo wysoko zawieszonej przez zarząd poprzeczki, zdecydowałem się na podpisanie kolejnej dwuletniej umowy sponsorskiej. Z niej korzyści mogą czerpać nie tylko strony, które ją podpisały, ale także, w ogromnym stopniu, cała społeczność piłkarska Opolszczyzny.

Skoro jest Pan sponsorem tytularnym rozgrywek Klasy Okręgowej to pewnie wnikliwie ją Pan śledzi?

Oczywiście! Może nie analizuję ich bardzo skrupulatnie, ale biorąc pod uwagę fakt, iż w mojej firmie pracuje kilku czynnie grających zawodników, to dobrze wiedzieć jak im poszło w weekend w kolejce ligowej. Wtedy takie rozmowy, na temat występów ich drużyn, powodują, że łatwiej wchodzi się nam wszystkim w poniedziałkowy rytm pracy (śmiech). A tak na poważnie, mając na co dzień kontakt z prezesami, działaczami  klubów zrzeszonych w tej właśnie klasie rozgrywkowej, ale i nie tylko, z ludźmi będącymi blisko klubów, obserwując ilość pracy włożonej przez nich oraz ogrom poświęconego czasu prywatnego i często środków własnych po to, aby w klubach było jak najlepiej, to czysto, po ludzku, z szacunku dla takich osób powinienem się tymi rozgrywkami interesować. A że dodatkowo moja firma jest sponsorem tejże ligi, to tym bardziej moje zainteresowanie jest naturalne.