fot. Jakub Trzaska

Kadra Opolskiego Związku Piłki Nożnej pokonała po serii rzutów karnych reprezentację Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym zespół prowadzony przez Łukasza Ganowicza i Daniela Rychlewicza zagra w finale makroregionalnych eliminacji z ekipą ze Śląska lub Dolnego Śląska.

Od samego początku meczu w Szprotawie kadra OZPN narzuciła rywalowi swój styl gry. Długimi momentami gospodarze nie byli w stanie wyjść nawet z własnej połowy. Swoje okazje mieli m.in. Maksymilian Podgórski czy Beniamin Glinka. Mimo tego to jednak Lubuski ZPN prowadził do przerwy. Po jednym z dwóch wypadów miejscowych w pole karne OZPN futbolówkę do bramki Arkadiusza Fessera wcisnął Rafał Kotwica.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nadal to drużyna Ganowicza i Rychlewicza dominowała na placu gry. Jednak piłka do bramki Lubuskiego ZPN-u wpaść nie chciała. Po drugiej stronie Fesser był praktycznie bezrobotny. Dopiero w ostatnich sekundach z dystansu próbował go zaskoczyć jeden z ofensywnych piłkarzy gospodarzy.

I kiedy miejscowi powoli zaczynali się cieszyć ze zwycięstwa, w ich polu karnym faulowany został Mateusz Dychus. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł inny gracz brzeskiej Stali, kapitan reprezentacji OZPN Maciej Rakoczy. Pomocnik pewnie wykorzystał rzut karny, doprowadzając do wyrównania.

Na tym poziomie UEFA Regions Cup nie ma dogrywki, więc arbitrzy od razu zadecydowali o serii rzutów karnych. W naszej kadrze nie pomylił się nikt. Trafili Mateusz Dychus, Maciej Rakoczy, Michał Koc, Jakub Pielok i, przede wszystkim, Maksymilian Podgórski, który podszedł do piątego karnego. Wcześniej jedną jedenastkę obronił Fesser i dzięki temu mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa i awansu.

W finale makroregionalnych eliminacji OZPN zagra z kimś z dwójki Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN. Mecz pomiędzy tymi reprezentacjami zostanie rozegrany za tydzień. Finał zaplanowano na początek maja.