fot. pzpn.pl

Ostatni mecz o takiej randze odbył się w naszym regionie sześć lat temu. Wtedy w Brzegu w starciu drużyn do lat 20, Polacy wygrali 1:0 z Niemcami. W listopadzie 2017 roku reprezentacja Polski znów zagra na Opolszczyźnie, tym razem na Stadionie Miejskim w Kluczborku, gdzie w ramach Elite League U-20, Polacy podejmą Portugalię.

Kadra do lat 20 to trzecia pod względem hierarchii drużyna w naszej piłce narodowej i przyznanie meczu opolskiemu regionalnemu związkowi to dla nas duże wyróżnienie. – Nie ma co ukrywać, że czujemy się mocno docenieni. Zrobiliśmy wszystko, aby jak najlepiej przygotować to spotkanie pod względem organizacyjnym i sportowym. Myślę, że stworzyliśmy zawodnikom obu reprezentacji jak najlepsze warunki do grania w piłkę i wierzę, że będzie to dla nas wszystkich wielkie święto futbolu – mówi prezes OZPN-u, Tomasz Garbowski. Nasz sternik gorąco zaprasza na Sportową, choć właściwie robić tego nie musi. Wejściówki na mecz rozeszły się na przysłowiowym pniu i międzypaństwowe starcie obejrzy w Kluczborku komplet 3 tysięcy widzów.

Trener kadry U-20 Dariusz Gęsior wytypował na czwartkowe starcie następujących zawodników: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina), Michał Żebrakowski (Arka Gdynia), Adam Ryczkowski (Chojniczanka Chojnice), Kamil Pestka (Cracovia), Adam Wilk (Cracovia), Paweł Mandrysz (GKS Katowice), Maciej Ambrosiewicz (Górnik Zabrze), Michał Damian Przybylski (Skala IF), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Przemysław Mystkowski (Miedź Legnica), Sebastian Chruściel (Olimpia Grudziądz), Jakub Łabojko (Raków Częstochowa), Ernest Dzięcioł (Stomil Olsztyn), Artur Siemaszko (Stomil Olsztyn), Konrad Poprawa (Śląsk Wrocław), Piotr Kwaśniewski (Wigry Suwałki), Dominik Jończy (Zagłębie Lubin), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec) i Michał Przybylski (Skala Itrottarfelag). Zawody poprowadzi czeski arbiter Ondrej Ginzel. W roli spikera wystąpi doskonale znany z anteny radiowej Donat Przybylski, a mecz będzie miał specjalną oprawę, lecz nie uprzedzajmy wypadków.

Serdecznie zapraszamy na otwarty trening naszych zawodników, który rozpocznie się o godzinie 11.00, w środę, 8 listopada, na boisku KKS-u Kluczbork. Reprezentacja gości odwołała taki trening.

Spotkanie na żywo oglądać będzie można w internecie. Bezpośrednią transmisję z Kluczborka przeprowadzi w swym kanale serwisu YouTube Łączy nas Piłka, portal Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ważne dla mediów, kibiców i zaproszonych gości.

Prosimy o w miarę możliwości jak najszybsze przybycie na obiekt. Stadionowe bramki otwarte zostaną już o godzinie 15.30! W dniu meczu nie będzie prowadzona sprzedaż biletów, ponieważ jak napisaliśmy wyżej, ich już po prostu nie ma. Kibice dostają się na Stadion Miejski bramą główną (od ul. Sportowej 7) – czas przejścia do 10 minut.

Przedstawicieli mediów oraz zaproszonych gości, którzy będą dysponować specjalną przepustką, prosimy o kierowanie się na ulicę Strzelecką (jadąc od ulicy Opolskiej, trasa nr 45), skręt w lewo za Domem Rekolekcyjnym Księży Sercanów (tutaj zaparkują tylko autokary, zaleca się przyjazd autokarów do godz. 15.30), dalej prosto w aleję parkową. Parking usadowiony został przy hali sportowej OSiR-u (jedyny w okolicy stadionu!), gdzie należy podporządkować się zaleceniom stewardów (patrz mapka). Uwaga! Ulica Strzelecka całkowicie wyłączona zostanie z parkowania.

Przy wejściu bocznym do hali należy odebrać akredytację lub kartę wejścia na mecz. To także punkt odbioru wejściówek do stref specjalnych (SILVER). Wejściówki GOLD należy odebrać w specjalnym namiocie organizatora.

PRZEDMIOTY ZABRONIONE (ZAKAZ WNOSZENIA):

* broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba
* parasolki z ostrym zakończeniem, kaski
* napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0.5l,
* alkohol, narkotyki
* materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe
* transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2m, kije, drzewce ostro zakończone
* wskaźniki laserowe
* buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie
* aparaty fotograficzne z wymienną optyką, kamery, laptopy, Ipady, tablety, selfie stick, plecaki

UWAGA! Przestrzegamy przed wnoszeniem toreb podróżnych, plecaków, walizek (większych niż 25 x 25 x 25cm) i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych.