Gospodarzem losowania był sekretarz Wydziału Gier - Piotr Popiołek (fot. Jakub Trzaska)

W siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano zestaw par meczów barażowych od BS w Leśnicy IV Ligi Opolskiej po B Klasę. Zerknęliśmy więc we wszystkie nasze tabele i przeprowadziliśmy analizę, kto zagrałby w nich w tym momencie oraz kto jeszcze może na nie liczyć. Efekty naszej pracy przedstawiamy poniżej. Dzisiaj rozlosowano również pary barażowe w rozgrywkach młodzieżowych (Terytorialna Liga Trampkarzy i Terytorialna Liga Młodzików), ale ich analizę przedstawimy w osobnym tekście.

BARAŻE O UTRZYMANIE/AWANS DO BS W LEŚNICY IV LIGI OPOLSKIEJ

W tych barażach zmierzą się dwie drużyny z naszej IV Ligi, które zakończą sezon na dwóch ostatnich miejscach w tabeli nieobjętych bezpośrednim spadkiem do Klasy Okręgowej oraz wicemistrzowie dwóch grup okręgówki. Na ten moment są to – Polonia Głubczyce i OKS Olesno, a także LZS Mechnice i Czarni Otmuchów. W barażach mielibyśmy więc mecze:

1) Polonia Głubczyce – Czarni Otmuchów

2) OKS Olesno – LZS Mechnice

W strefie spadkowej III Ligi znajduje się obecnie Stal Brzeg, dlatego na ten moment z BS w Leśnicy IV Ligi Opolskiej bezpośrednio spadają 2 zespoły. Do zakończenia rozgrywek w IV Lidze oraz Klasie Okręgowej pozostały 2 kolejki.

BARAŻE O AWANS DO FOOTBALL WORLD KLASY OKRĘGOWEJ

Uczestnikami trzech starć będą wicemistrzowie 6 grup A Klasy. Gdyby sezon zakończył się dzisiaj byliby to: Stobrawa Ligota Dolna, Żubry Smarchowice Śląskie, Sudety Burgrabice, Racławia Racławice Śląskie, Rudatom Kępa oraz Włókniarz Kietrz. W barażach spotkałyby się:

1) Włókniarz Kietrz – Rudatom Kępa

2) Żubry Smarchowice Śląskie – Racławia Racławice Śląskie

3) Stobrawa Ligota Dolna – Sudety Burgrabice

Z grona wymienionych zespołów pewnymi już gry w barażu są tylko dwie drużyny – Racławia Racławice Śląskie i Rudatom Kępa. Do zakończenia rywalizacji również pozostały 2 kolejki.

BARAŻE O AWANS DO A KLASY

Na koniec wisienka na torcie, czyli boje w naszej najniższej lidze – B Klasie. O awans poziom wyżej powalczą wicemistrzowie swoich grup. Jak łatwo policzyć, czeka nas 6 pojedynków złożonych z przedstawicieli 12 grup. Dzisiaj byliby to: LZS Widawka Lubska, Stegu Start II Jełowa, LZS Żytniów, KS Kruszyna-Prędocin, LZS Luboszyce, LZS Grodziec, LZS II Walce-Kromołów, GKS Grodków, LZS Kamienica Nyska, LZS Łąka Prudnicka, LZS Łężce i Sokół Boguchwałów. A to oznaczałoby spotkania:

1) Sokół Boguchwałów – LZS Łąka Prudnicka

2) LZS Żytniów – LZS Widawka Lubska

3) GKS Grodków – LZS Łężce

4) KS Kruszyna-Prędocin – LZS Luboszyce

5) LZS II Walce-Kromołów – Stegu Start II Jełowa

6) LZS Grodziec – LZS Kamienica Nyska

Do zakończenia sezonu w B Klasie również pozostały po 2 kolejki.

 

Pełny komunikat oraz terminy spotkań dostępne są tutaj:

Komunikat Wydziału Gier z dnia 29.05.2023r. nr 21/W/2023