Na skrzynkę mailową Związku przyszła wiadomość następującej treści (pisownia w oryginale): Witam serdecznie w imieniu LZS Bugaj Nowy pragnę przedstawić mój pomysł na to aby pomógł Pan zmotywować naszych zawodników do osiągnięcia lepszych wyników. Powiedział pan na zebraniu, że związek OZPN stara się zawsze pomóc za co z góry dziękuję. Mój pomysł na motywację jest następujący, LZS Bugaj Nowy zajmuje miejsca w połowie tabeli B klasy nie liczymy w tym roku na awans lecz chcemy choćby stanąć na podium, wiec moja propozycja jest następująca, jeżeli nie uda nam się do końca rozgrywek awansować do czołowej trójki to co najmniej połowa zawodników ogoli głowy na łyso(na Pazdana) a jeśli ta sztuka nam się uda to klub pragnie mieć nowe stroje bądź torby sportowe ufundowane przez OZPN. Czy istnieje możliwość zawarcia takiej obietnicy, była by to świetna motywacja szczególnie dla młodych zawodników. Wiem że może się to wydawać śmiesznie, ale staramy się jak najlepiej prowadzić klub i wydaję mi się że idziemy w dobrym kierunku tak więc proszę poważnie przemyśleć moją propozycję.

Z poważaniem Michał Stochmiałek członek zarządu.

PS. Dodam że jeśli nam się nie uda to publikujemy zdjęcie na stronie OZPN i w Kulisach powiatu.

Co na to prezes OZPN-u Tomas Garbowski? – Walczcie panowie! Nic wam dziś nie zagwarantuję ale jesteście pierwsi w notesie za rzucone nam i sobie wyzwanie.

Jedno jest pewne. W ramach akcji, która od kuchni przybliża kluby „Serie B”, LZS Bugaj Nowy wylądował bardzo wysoko na reporterskiej liście rozkładów jazdy. Nasza motywacja jest tym większa, że nowobugowianie rozbili w ostatnią niedzielę LZS Zębowice aż 5:0, i to na wyjeździe! Czyżby początek marszu w górę tabeli i powolne rozglądanie się za porządnym fryzjerem?

Aktualna sytuacja w tabeli gr. 3 opolskiej B-klasy.