W najbliższą sobotę nasz zawodowy arbiter Jarosław Przybył poprowadzi drugi mecz w roli sędziego w Lotto Ekstraklasie w 2018 roku oraz po raz trzeci zasiądzie w samochodzie VAR. Sędzia z Kluczborka na boisku rozstrzygać będzie mecz Pogoni Szczecin z Wisłą Płock. Dzień później zza kulis VAR pomagać będzie Krzysztofowi Jakubikowi (Mazowiecki ZPN) w spotkaniu Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze.

Nasz eksportowy sędzia w Szczecinie poprowadzi swój setny mecz na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce! Od debiutu w Ekstraklasie minęły już ponad 4 lata. Corocznie od 2014 roku uczestniczy w obozach przygotowawczych przed wiosną każdego sezonu. Nie inaczej było w tym roku, gdy elita polskich arbitrów ponownie wyjechała na 10 dniowe przygotowania do Turcji.

Gościem naszego obozu nie po raz pierwszy był Rosjanin Walentin Iwanow. (były międzynarodowy sędzia, uczestnik Mundialu 2006 przyp. red.) – mówi Przybył, który podczas zgrupowania poprowadził dwa spotkania sparingowe w tym m.in. uczestnika tegorocznej edycji Ligi Europy Ludogorets Razgrad. – Tradycyjnie szkolenia teoretyczne, treningi praktyczne, omawianie meczów towarzyskich i egzaminy sprawnościowe i teoretyczne. – dodaje.

Spośród ośmiu sędziów, którzy poprowadzą mecze w ten weekend, jeżeli chodzi o ilość spotkań w Ekstraklasie plasuje się przed swoim starszym kolegą Mariuszem Złotkiem (Podkarpacki ZPN), który również w 2014 zadebiutował na tym poziomie, który również wtedy został najstarszym debiutantem w Ekstraklasie (39 lat i 310 dni).

Sędziowie 24. kolejki Ekstraklasy wraz z liczbą spotkań:

Szymon Marciniak – 224
Tomasz Musiał – 180
Daniel Stefański – 171
Bartosz Frankowski – 149
Krzysztof Jakubik – 127
Jarosław Przybył – 100
Mariusz Złotek – 88
Zbigniew Dobrynin – 12

Naszemu najlepszemu sędziemu życzymy kolejnej „setki” na boiskach Ekstraklasy i powodzenia w drugiej części sezonu.