Zarząd Opolskiego Związku Piłki Nożnej na swoim posiedzeniu w dniu 29 października 2019 roku, podjął decyzje dotyczące rozgrywek Opolskiej Ligi Młodzika. Na wniosek Wydziału Szkolenia OZPN i w porozumieniu z Wydziałem Gier OZPN, od rundy wiosennej Opolska Liga Młodzika będzie podzielona na 2 grupy: Mistrzowską i Spadkową. Pozostałe ustalenia władz naszego Związku związane z tymi rozgrywkami prezentują się następująco.

W grupie Mistrzowskiej znajdą się drużyny, które po rundzie jesiennej zajęły miejsca od 1 do 6, natomiast grupę Spadkową będą tworzyły drużyny, które w rundzie jesiennej zajęły miejsca od 7 do 12. W trakcie rundy wiosennej drużyny w obu grupach rozegrają ze sobą mecz i rewanż. Po zakończeniu rundy wiosennej, drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w grupie Mistrzowskiej uzyska tytuł Mistrza Województwa, otrzyma puchar, 25 złotych medali dla zawodników oraz nagrodę finansową w wysokości 1.000 zł. Spadkiem do 1 Ligi Młodzików objęte zostaną drużyny, które w grupie spadkowej po rundzie wiosennej zajmą miejsca od 9 do 12.

Po zakończeniu rundy jesiennej, drużyny które zajęły miejsca 1 i 2 w grupach terytorialnych utworzą dwie 8-zespołowe grupy 1 Ligi Młodzika, a zespoły które zajęły miejsca 3 i 4 stworzą dwie grupy 8-zespołowe 2 Ligi Młodzika. W rundzie wiosennej drużyny w 1 i 2 Lidze Młodzika rozegrają ze sobą mecz i rewanż. Drużyny, które w obu grupach 1 Ligi Młodzika zajmą miejsca 1 i 2 uzyskają awans do opolskiej Ligi Młodzika, natomiast drużyny z miejsc 7 i 8 objęte zostaną spadkiem do niższej ligi. Drużyny, które w obu grupach 2 Ligi Młodzika zajmą miejsca 1 i 2 uzyskają awans do 1 Ligi Młodzika, natomiast drużyny z miejsc 7 i 8 zostaną objęte spadkiem do niższej ligi. Terytorialna Liga Młodzika w rundzie wiosennej będzie składała się z drużyn, które nie uzyskały awansu po rundzie jesiennej. Dla wszystkich grup terytorialnych zostanie opracowany nowy terminarz spotkań.