W przedostatniej kolejce Ekstraligi futsalu kobiet LUKS Rolnik Biedrzychowice Głogówek pewnie pokonał Wierzbowiankę Wierzbno 4:1. Dzięki kompletowi punktów zespół Andrzeja Lewczaka ma już pewne utrzymanie w elicie.

Rolnikowi wystarczyłby remis, jednak zagrał o pełną pulę. O jego zwycięstwie zadecydowała druga połowa, bo do przerwy był bezbramkowy remis.

Bohaterką naszego jedynego przedstawiciela w futsalowej elicie kobiet została Aleksandra Sobkowicz, która popisała się hattrickiem. Strzelanie rozpoczęła jednak Blanka Ocipinska, która otworzyła wynik spotkania w Głogówku. Jedyne trafienie dla Wierzbowianki zanotowała Wiktoria Błatoń.

Trzy punkty wywalczone w tym pojedynku pozwalają Rolnikowi być już pewnym utrzymania w Ekstralidze. Przed ostatnią kolejką głogówianki mają siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Wczorajsza porażka oznacza, że z elitą pożegnała się właśnie Wierzbowianka.