Młode piłkarki UKS-u SAP „Szóstka” Brzeg okazały się bezkonkurencyjne w tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku. Zespół prowadzony przez Roberta Nowakowskiego zwyciężył kategorię U12 dziewcząt. W decydującym meczu brzeżanki pewnie pokonały SP 17 Chorzów.

Reprezentantki naszego województwa jak burza przeszły przez fazę grupową. W grupie J brzeżanki wygrały wszystkie trzy mecze, sięgając po 9 punktów. UKS zdobył 13 bramek, stracił tylko cztery. Na inaugurację zmagań w Warszawie brzeski zespół wygrał 4:1 z Panterami z Drawska Pomorskiego, następnie 3:0 SP Łęka Opatowska oraz 6:3 SP 2 Stal Łańcut.

W kolejnej rundzie UKS SAP, dzięki bramkom Hanny Lotko i Hanny Mrozek, pokonał SP 6 Inowrocław. Natomiast w półfinale nasz zespół nie dał żadnych szans SP Wierzchosławice, z którym wygrał 4:1. Ten wynik pozwolił brzeżankom zagrać w wielkim finale na PGE Stadionie Narodowym.

Decydujący o złotych medalach mecz miał praktycznie jedną bohaterkę. Została nią Hanna Lotko, która ustrzeliła hattricka. Jedną bramkę dołożyła także Eliza Żak, dzięki czemu UKS SAP mógł się cieszyć z triumfu w Pucharze Tymbarku. Dzięki tym trzem golom Hanna Lotko została najlepszą strzelczynią całego finału.

Dla Opolszczyzny jest to drugie takie zwycięstwo w historii. Wcześniej, w tej samej kategorii, zwyciężyła drużyna UKS-u Biała Nyska.

Nieco mniej szczęścia miały trzy nasze pozostałe drużyny. W kategorii chłopców U12 PSP 2 Kluczbork uplasowała się na 8. lokacie. W decydującym meczu młodzi kluczborczanie ulegli 0:2 SP 5 Biała Podlaska.

W kategorii dziewcząt U10 OKiR Grodków zakończył zmagania na 12. pozycji. Wśród chłopców drugi zespół PSP 2 Kluczbork został sklasyfikowany na 16. lokacie.