Piłkarze Victorii Żyrowa pewnie wywalczyli awans do FW Klasy Okręgowej

W weekend rozegrano ostatnią kolejkę we wszystkich sześciu grupach Klasy A. Znamy więc wszystkich beniaminków nowego sezonu Football World Opole Klasy Okręgowej oraz uczestników barażów o awans do niej. 15 ekip spadło do Klasy B.

GRUPA 1

W grupie pierwszej Klasy A rywalizacja toczyła się do ostatniej kolejki. O bezpośredni awans walczyły Motor Praszka i Start Olesno. Ta pierwsza ekipa, 1:0, pokonała LZS Polanowice, dzięki czemu w przyszłym roku zagra w Klasie Okręgowej. O nią powalczy natomiast Start Olesno. Drużyna prowadzona przez Sebastiana Kopela w ten weekend rozbiła rezerwy Stegu Startu Jełowa aż 8:2. Z tym poziomem żegnają się natomiast LZS Wichrów i MKS Wołczyn.

Awans – Motor Praszka
Baraż – Start Olesno
Spadek – LZS Wichrów, MKS Wołczyn

GRUPA 2

Tutaj kwestie bezpośredniego awansu rozstrzygnęły się już dawno. Ten wywalczyła druga drużyna Stali Brzeg, która okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając aż 60 punktów. Nad drugim KS-em Skarbimierz, który zagra w barażach, brzeżanie mają aż 12 oczek przewagi. Ekipa ze Skarbimierza, w ten weekend, 6:0 rozbiła Widawkę Lubską.

Do ostatniej kolejki ważyły się także losy spadku do Klasy B. Pewnym degradacji były już co prawda Gazownik Wawelno i ekipa z Lubska, ale wciąż pozostawało ostatnie miejsce pod kreską. Ostatecznie zajął ją LZS Brynica, który zremisował z drugą Stalą. Wygrał natomiast SKS Dąbrowa, dzięki czemu utrzymał się on w Klasie A.

Awans – Stal II Brzeg
Baraż – KS Skarbimierz
Spadek – Widawka Lubska, Gazownik Wawelno, LZS Brynica

GRUPA 3

Kilka kolejek przed końcem rozgrywek wiadomym już było, że promocję do Klasy Okręgowej wywalczyły rezerwy LZS-u Starowice. To dzięki bezpośredniemu zwycięstwu z Sudetami Burgrabice. Ale zespół z Burgrabic także był pewny udziału w barażu, więc ostatnia seria rozgrywana była bez emocji w górze stawki.

Nie tyczy się to dolnych rejonów tabeli. Tam o pozostanie na tym poziomie biły się LZS Kępnica, Atom Grądy-Malerzowice Małe i Orzeł Reńska Wieś. Z tej trójki obronną ręką wyszli jedynie ci ostatni. Kępnica ostatni mecz przegrała, ale Atom i Orzeł dopisały po 3 punkty. O spadku Atomu zadecydowało więc jedno oczko.

Awans – LZS II Starowice
Baraż – Sudety Burgrabice
Spadek – LZS Kępnica, Atom Grądy-Malerzowice Małe

GRUPA 4

W ostatniej kolejce emocje jeszcze w weekend były, ale raczej związane meczami derbowymi, niż walką o awans i baraże. Te wcześniej wywalczyli Sokół Niemodlin i Otmęt Krapkowice, którzy, odpowiednio, wywalczyli bezpośredni awans i zagrają w barażach. W dole stawki również wszystko było jasne. Bo dwoma najsłabszymi ekipami w tej grupie okazały się LZS Łąka Prudnicka i LZS Rzepce.

Awans – Sokół Niemodlin
Baraż – Otmęt Krapkowice
Spadek – LZS Łąka Prudnicka, LZS Rzepce

GRUPA 5

Zdecydowanie najciekawsza grupa tego sezonu Klasy A. Do ostatniej kolejki grano w niej o awans i baraże. A jeszcze niedawno walczyły o to trzy zespoły (o zwycięstwo w lidze cztery, ale rezerwy Orła Źlinice nie mogły awansować do Klasy Okręgowej). Dzięki triumfom w ostatniej kolejce, promocję do „okręgówki” wywalczył Naprzód Jemielnica. W barażach zagra natomiast Chrząszcz Chrząszczyce, który śmiało można określić rewelacją tego sezonu. Przed ostatnią serią gier wiadome już było, że z rozgrywkami żegnają się KS Szczedrzyk, SKS Chmielowice i Odra Kąty Opolskie.

Awans – Naprzód Jemielnica
Baraż – Chrząszcz Chrząszczyce
Spadek – Odra Kąty Opolskie, SKS Chmielowice, KS Szczedrzyk

GRUPA 6

Wciąż ciekawie było także w grupie 6. Ale emocje towarzyszyły jedynie drużynom walczącym o utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym. A to dlatego, że wcześniej awans wywalczyła Victoria Żyrowa. I to bardzo pewnie, bo zdobyła ona aż 70 punktów – o 11 więcej od drugich rezerw Po-Ra-Wia Większyce. Oczywiście druga drużyna czwartoligowca zagra w barażach. Ostatecznie degradacji zaznały ekipy Sokoła Boguchwałów, Żądła Sucha Psina i LZS-u Stradunia.

Awans – Victoria Żyrowa
Baraż – Po-Ra-Wie II Większyce
Spadek – Sokół Boguchwałów, Żądło Sucha Psina, LZS Stradunia


MECZE BARAŻOWE O AWANS DO FOOTBALL WORLD KLASY OKRĘGOWEJ

Chrząszcz Chrząszczyce – Po-Ra-Wie II Większyce
KS Skarbimierz – Start Olesno
Otmęt Krapkowice – Sudety Burgrabice

Pierwsze mecze zostaną rozegrane w sobotę, 15 czerwca, o godzinie 15:00. Rewanże 8 dni później, w niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 15:00.