W Pucharze Polski na szczeblu województwa LZS Starowice ponownie zagra ze Stalą Brzeg (Fot. Przemysław Nijakowski)

Jeszcze niedawno rozgrywki pucharowe inaugurowały nowy piłkarski sezon na Opolszczyźnie. Tymczasem dzisiaj i jutro rozegrane mecze kolejnej jego rundy. A w 1/16 finału czeka nas naprawdę kilka ciekawych starć.

Zdecydowanie największym hitem tej rundy będzie pojedynek Stali Brzeg z LZS-em Starowice. To powtórka z ubiegłorocznego półfinału, który na boisku wygrał zespół ze Starowic (3:2). Jednak w finale zagrała brzeska Stal, ponieważ w barwach LZS-u wystąpili nieuprawieni do gry zawodnicy. Jedyną różnicą jest zmiana gospodarza tego pojedynku. Tym razem mecz zostanie rozegrany w Brzegu, bo to Stal gra obecnie w niższej lidze. Zespół prowadzony przez Pawła Schmidta, w poprzedniej rundzie, aż 11:0 rozbił Naprzód Jemielnica. LZS awansował do 1/16 finału bez gry.

W Większycach dojdzie do powtórki meczu ćwierćfinałowego z ubiegłej kampanii. Miejscowe Po-Ra-Wie zagra z Polonią Nysa. Po początku sezonu w BS w Leśnicy IV Lidze Opolskiej trudno wskazać faworyta tego spotkania. Wyżej w tabeli jest zespół Tomasza Hejduka, ale jedynie o jedną lokatę (12. miejsce Po-Ra-Wia, 13. Polonii). W ten weekend nysianie odnieśli pierwsze zwycięstwo, rozbijając w derbach LZS Domaszkowice 4:1. W 1/32 finału Po-Ra-Wie pokonało wyżej notowaną Małąpanew Ozimek 3:2, natomiast Polonia wygrała 2:1 z Fortuną Głogówek.

Warto również zwrócić uwagę na mecz w Źlinicach, gdzie Orzeł podejmie Czarnych Otmuchów. To ligowi rywale z drugiej grupy Football World Klasy Okręgowej. W sezon lepiej weszli gracze z Otmuchowa, którzy odnieśli do tej pory 3 zwycięstwa w 4 starciach. Drużyna prowadzona przez Macieja Michniewicza wygrała raz, raz też zremisowała i zaznała 2 porażek. Nieznacznym faworytem wydają się więc Czarni, którzy do 1/16 finału awansowali pokonując aż 4:0 beniaminka IV Ligi Pogoń Prudnik. Orzeł wygrał 2:1 z TOR-em Dobrzeń Wielki.

Ciekawie będzie również w Jełowej, gdzie Stegu Start zagra z MKS-em Gogolin. Drużyna z Jełowej świetnie weszła w sezon wygrywając do tej pory wszystko, co wygrać można było – 4 mecze ligowe, ze znakomitym bilansem bramek (18:3) oraz starcie poprzedniej rundzie w Pucharze – 4:2 z GKS-em Głuchołazy. Dla MKS-u będzie to pierwsze spotkanie w zmaganiach pucharowych, ponieważ w pierwszej rundzie gogolinianom przypadł wolny los. W lidze zespół Adriana Pajączkowskiego radzi sobie przeciętnie. Do tej pory MKS wygrał tylko raz, trzy razy musiał uznać wyższość rywali.

Pierwszym zespołem, który wywalczył awans do 1/8 finału rozgrywek, jest LZS Starościn. Beniaminek okręgówki promocję wywalczył bez gry, bo z rozgrywek wycofał się LKS Goświnowice.

Dzisiaj rozegrane zostaną dwa spotkania – Chemik Kędzierzyn-Koźle podejmie MKS Kluczbork oraz Start Namysłów zagra z Polonią Prószków-Przysiecz. Pozostałe starcia zaplanowano na środę. Wszystkie rozpoczną się o 17:00.

Wszystkie pary 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa:

LZS Starościn – LKS Goświnowice 3:0 (wo.)

KS Twardawa – Odra II Opole

Polonia Głubczyce – iPrime Bogacica

Silesius Kotórz Mały – LZS Walce

Chemik Kędzierzyn-Koźle – MKS Kluczbork

Po-Ra-Wie Większyce – Polonia Nysa

MKS Tułowice – LZS Kuniów

Orzeł Branice – PPO-Piast Strzelce Opolskie

LZS Mechnice – Stal Zawadzkie

Start Namysłów – Polonia Prószków-Przysiecz

Union Ujazd – Ruch Zdzieszowice

1.FC Chronstau-Chrząstowice – PROTEC Victoria Chróścice

Orzeł Źlinice – Czarni Otmuchów

Orzeł Reńska Wieś – OKS Olesno

Stal Brzeg – LZS Starowice

Stegu Start Jełowa – MKS Gogolin