Miło nam poinformować, że nasz III ligowy sędzia Dawid Matyszczak w dniach od 13 do 18 września przebywać będzie na zgrupowaniu CORE Polska dla młodych i perspektywicznych sędziów wytypowanych przez Centralną Komisję Szkoleniową Kolegium Sędziów PZPN.

To już piąta edycja programu prowadzonego przez Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej na wzór UEFA. W przeciągu ostatnich 5 lat przeprowadzono dla poszczególnych sędziów wybieranych co roku, szereg szkoleń teoretycznych i praktycznych.

Zgrupowanie odbędzie się w Bełchatowie, a podczas pobytu sędziowie oprócz zajęć teoretycznych, zostają poddawani testom sprawnościowym jak i również drogą losowania zostają delegowani na mecze IV ligi łódzkiej, III ligi lub Centralnej Ligi Juniorów.

Dawid jest kolejnym uczestnikiem CORE Polska z ramienia Opolskiego ZPN. W poprzednich latach w programie uczestniczyli Sebastian Grzebski, Marcin Kochanek, Bartosz Owsiany i Szymon Łężny.

Na zdjęciu Dawid Matyszczak (w środku) wraz z asystentami Łukaszem Ślusarkiem i Marcinem Filarskim przed meczem Polonia Głubczyce – Swornica Czarnowąsy (fot. Sławomir Jakubowski; pilkaopolska.pl)