Ruszyła 11 edycja rozgrywek UEFA Regions Cup 2017/2019. Mają one na celu zwiększenie zainteresowania futbolem amatorskim na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz wyłonienie najlepszej amatorskiej reprezentacji wojewódzkiej w turnieju krajowym, która uczestniczyć będzie w międzynarodowym turnieju finałowym o nazwie Pucharu Regionów UEFA.

Trenerami odpowiedzialnymi za zbudowanie reprezentacji OZPN i poprowadzenie jej w tych rozgrywkach zostali Łukasz Wicher i Wojciech Kaszub.

Do rozgrywek można powołać zawodników, którzy:

– w dniu pierwszego meczu mają ukończone 18 lat, a nie ukończyli lat 40

– nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych

– nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi oraz zagranicznych lig zawodowych

Pierwszym etapem budowania zespołu był meczu kontrolny z trzecioligową Stalą Brzeg. Odbył się on 29 marca w Brzegu, a na to spotkanie powołani zostali zawodnicy z BS 4 Ligi Opolskiej oraz lig okręgowych.

– Przyglądaliśmy się także piłkarzom Stali, gdyż niektórzy z nich spełniają wymogi regulaminowe. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu tej konsultacji. Zawodnicy byli bardzo zaangażowani i pokazali się z dobrej strony. Wielu z nich dysponuje dużymi umiejętnościami piłkarskimi, które pozwolą z optymizmem patrzeć na zbliżający się mecz z reprezentacją Dolnego Śląska – mówią jednym głosem trenerzy Wicher i Kaszub.

W pierwszej rundzie eliminacyjnej na szczeblu makroregionu nasza reprezentacji rozegra mecz z dolnośląskim ZPN-em. Odbędzie się on 18 kwietnia, na stadionie w Dobrzeniu Wielkim. Zwycięzca spotkania zakwalifikuje się do finału na szczeblu makroregionu.