W siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się szkolenie z klubami BS 4 ligi Opolskiej oraz Klasy Okręgowej. W naradzie wzięli udział przedstawiciele tych klubów, które mają największe szanse na awans do 3 i 4 ligi.

W spotkaniu uczestniczył Prezes naszego Związku Tomasz Garbowski. Jednym z tematów zebrania były kwestie związane z rozpoczęciem rundy rewanżowej. Omówił je szef Wydziału Gier, Piotr Głowacki.

Za sprawą Przewodniczącego Wydziału Dyscypliny, Franciszka Dudka, klubowi delegaci przypomnieli sobie ogólne zagadnienia dotyczące spraw dyscyplinarnych, z kolei Andrzej Ryg, Przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa, zaznajomił zebranych z najważniejszymi kryteriami bezpieczeństwa związanymi z organizacją, infrastrukturą i personelem podczas organizacji meczów piłkarskich.

Nie obyło się także bez treści zawartych w podręcznikach licencyjnych. Władysław Podburaczyński, Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych, przedstawił najważniejsze ich zapisy, a także uczulił kluby na sankcje wynikające z nieprzestrzegania zapisów oraz wymogów licencyjnych.

Wznowienie rozgrywek na Opolszczyźnie nastąpi w dniach 10-11 marca.

Kluby obecne na spotkaniu:

ULKS Orzeł Źlinice
MKS Pogoń Prudnik
LZS Victoria Chróścice
LZS Agroplon Głuszyna
KS Polonia Nysa
GKS Głuchołazy
LZS Tor Dobrzeń Wielki