W dniu 28 marca br. odbył się mecz 4. kolejki, w ramach rozgrywek międzyzwiązkowych organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej o Puchar im. Ireny Półtorak. Opolski ZPN reprezentowała kadra U-16. Przeciwnikiem naszych dziewczyn była drużyna kadry śląskiego ZPN-u.

Trenerzy Adrian Matuszczyk i Patryk Sowiński w wyniku czterech konsultacji selekcyjno-szkoleniowych powołali grupę 18 zawodniczek z rocznika 2002-2004, wywodzących się z pięciu opolskich zespołów klubowych: Unii Opole, Rolnika Biedrzychowice, Szkolnej Akademii Piłkarskiej w Brzegu, LZS-u Pakosławic i Piasta Strzelce Opolskie. Selekcja grupy powołanych piłkarek dokonała się spośród niemal siedemdziesięciu czynnych zawodniczek grających regularnie w rozgrywkach organizowanych przez OZPN.

Mecz rozegrany został na sztucznej murawie boiska piłkarskiego w Głogówku. Było to bardzo zacięte spotkanie, obfitowało w wiele składnych akcji i sytuacji podbramkowych. Swą wolą walki i zaangażowaniem zawodniczki obu zespołów mogłyby konkurować z niejednym teamem męskim. Ostatecznie rywalki zwyciężyły 5:0, lecz to nie deprymuje naszej eipy.

– Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że jeżeli uzyskamy niekorzystny wynik końcowy, ale zejdziemy z murawy z przekonaniem, że zrobiliśmy wspólnie wszystko na co aktualnie nas stać, to można występ zaliczyć do udanych. Ulegliśmy reprezentacji Śląska, ale co najważniejsze po grze, w której w elementach czysto piłkarskich znacznie nie ustępowaliśmy rywalowi. Pojawiły się błędy indywidualne, okresy braku odpowiedniej koncentracji i odstąpienia od realizacji założeń taktycznych, z tych przyczyn rywalki zdobywały dzisiaj bramki. Zdecydowanie pozytywnie oceniam dzisiejszy nasz występ, charakteryzowało go głównie wola walki, determinacja, zaangażowanie, czyli elementy rywalizacji sportowej, które są absolutnie niezbędne do tego aby myśleć o uzyskaniu pozytywnego rezultatu. Dziewczęta udowodniły również, że posiadają umiejętności piłkarskie, które pozwalają na równorzędną rywalizację z rówieśniczkami z regionów, które uznawane są przez środowisko piłkarskie jako zdecydowanie bardziej rozwinięte i ukształtowane piłkarsko. Piłkarska Opolszczyzna, wszyscy którym zależy na stałym rozwoju piłkarstwa dziewczęco-kobiecego w naszym regionie ten mecz, mimo porażki, niech uświadomi, iż czas przeznaczony na kształtowanie umiejętności piłkarskich tej grupy naszego sportowego społeczeństwa nie jest czasem zmarnowanym – ocenił postawę swych podopiecznych trener Matuszczyk.

Kolejna okazja do rywalizacji nadarzy się już 11 kwietnia br., kiedy kadra Opolszczyzny U-16 uda się na mecz międzyzwiązkowy z kadrą U-16 dolnośląskiego ZPN-u.

OZPN U-16: Paulina Bronowicka, Pamela Drożdż, Kinga Lorenc, Patrycja Krawecka, Natalia Sobczak, Karolina Larska, Anna Stefaniszyn, Aleksandra Sobkowicz, Kamila Adamczyk, Alicja Czarnecka, Patrycja Górnik.

Zmiany w trakcie gry:
Ewa Gatak, Daria Oponowicz, Dominika Wrzeciono, Agata Brzozowska, Victoria Piontek, Wiktoria Benroth, Natalia Lasek.

Przygotował Filip Sikorski.