fot. Mirosław Szozda / tekst Jacek Nałęcz

Blisko 150 osób wzięło udział w świątecznym spotkaniu, które 20 grudnia odbyło się opolskim hotelu Mercure. Oprócz przedstawicieli zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej, na zorganizowaną przezeń imprezę przybyli legendarni już jego prezesi – Feliks Śmietański i Bruno Tomaszek. Z zaproszenia na uroczystość skorzystali także – prawie w komplecie – włodarze klubów oraz reprezentanci partnerów i sponsorów OZPN-u.

To właśnie ci ostatni stali się bohaterami części oficjalnej spotkania. Tę otworzył tradycyjnie prezes Tomasz Garbowski, który oprócz powitalnej kurtuazji i życzeń towarzyszących tego typu wydarzeniom, podsumował w skrócie dokonania Związku w mijającym już roku. – To był bardzo obfity w wydarzenia czas. Do najważniejszych zaliczyłbym organizację meczów międzypaństwowych U-21 ze Szkocją w Opolu i Brzegu oraz pierwszy w historii Opolszczyzny występ kadry A, mam na myśli Kluczbork i mecz reprezentacji kobiet Polska – Bośnia i Hercegowina. Zorganizowaliśmy także wielką Spartakiadę Prawników, podczas której nie tylko kopano piłkę, ale także rzucano kegami, biegano, czy grano w badmintona.

Premierowym punktem corocznego spotkania ludzi opolskiej piłki była mini-gala, w trakcie której uhonorowano i wyróżniono najbardziej aktywne podmioty współpracujące z OZPN-em. Pierwsza statuetka z wygrawerowanymi podziękowaniami trafiła do marszałka województwa opolskiego. W imieniu Andrzeja Buły odebrał ją jego zastępca – Zbigniew Kubalańca. Następne trofeum powędrowało do Banku Spółdzielczego w Leśnicy, oficjalnego i tytularnego sponsora rozgrywek 4 ligi opolskiej, który reprezentował dyrektor Roman Pytel. Związek uhonorował także swojego partnera technicznego. Chodzi oczywiście o Grzegorza Paliszewskiego i jego firmę Timsport, która patronuje rozgrywkom klasy okręgowej i opolskiej lidze kobiet oraz zaopatruje nasze kluby w sprzęt sportowy.

– To tak na dobry początek nowej tradycji naszych spotkań. Pamiętamy oczywiście o wszystkich, którzy wspierają nasze działania i nam pomagają, za co im z tego miejsca serdecznie dziękuję. Jesteśmy jedną wielką piłkarską rodziną, nasz Związek chce się cały czas rozwijać i iść do przodu, ale bez Was nie byłby w stanie tego robić – podsumował ten fragment wieczoru nasz sternik.

Podobnie jak przed rokiem, dział marketingu z Damrota, przygotował specjalny materiał filmowy, w którym pokazano wszystkie działania Związku z ostatnich 12 miesięcy. Sporo w nim było o szkoleniu dzieci i młodzieży, a na plan pierwszy wybijał się tym razem projekt autorski OZPN-u – Bawi Nas Piłka, który wyraźnie nabrał rozmachu. Prezentowane sekwencje przybliżali swym komentarzem pracownicy odpowiedzialni za swoje odcinki tematyczne. Całość obejrzeć będzie można niebawem za pośrednictwem naszych związkowych mediów, więc celowo nie wgłębiamy się w szczegóły.

Ostatnia część czwartkowego wieczoru była najdłuższa i jest to naturalne zjawisko towarzyszące takiego rodzaju spotkaniom. Z tej odsłony sprawozdania się raczej nie sporządza, ale… Najważniejsze, że rozmowom w kuluarach towarzyszyła bardzo pogodna atmosfera. Zdradzić możemy jeszcze, że w powietrzu oprócz ducha hasła „Łączy nas piłka”, czuć było spory powiew optymizmu, a to świetnie wróży na przyszłość nie tylko naszemu Związkowi, ale także wszystkim obecnym na tym bożonarodzeniowym spotkaniu.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2224789857584556&type=1&l=bcfb36156d