W dniach 29-30 stycznia sędziowie IV ligi, Klasy Okręgowej A i B oraz Klasy B, wszyscy którzy z różnych względów zostali powołani, uczestniczyli w obozie unifikacyjno-szkoleniowym w ośrodku Strażak w Turawie.

Dwa dni wypełnione były blokami szkoleniowymi, egzaminami, konkursem oraz integracją. W sobotnie przedpołudnie tuż po przyjeździe uczestników oraz otwarciu obozu przez Przewodniczącego KS OZPN Tomasza Wąsiaka i Prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasza Garbowskiego sędziowie przystąpili do egzaminu teoretycznego i sprawnościowego.

Popołudnie przeznaczone było już dla szkoleniowców, którymi tego dnia byli nasz sędzia zawodowy Jarosław Przybył oraz Konrad Sapela, który w grudniu po 30 latach spędzonych na boiskach zakończył swoją bogatą karierę (571 meczów w Ekstraklasie, prawie 200 międzynarodowych zawodów). Obaj przekazali sporo wiedzy uczestnikom wraz z przygotowanymi materiałami szkoleniowymi. Na uwagę, że były to bardzo wartościowe rzeczy dowodzić może, że wykład Konrada Sapeli zakończył się blisko dwie godziny po zaplanowanym czasie jego zakończenia.

Niedzielne szkolenia rozpoczął Szymon Łężny, następnie swój wykład poprowadził Marcin Kochanek. Ostatni blok szkoleniowy w zakresie tworzenia samoocen przeprowadził Daniel Szpila, który zagościł również w Turawie w niedzielne popołudnie.

Wszyscy sędziowie, którzy uczestniczyli w obozie, a także ci, którzy zjawili się tylko na egzaminy, te egzaminy zaliczyli. Pozostali przystąpią do nich w terminach wyznaczonych w harmonogramie szkoleń i egzaminów na rundę wiosenną. Wzorcowe odpowiedzi testów dostępne są TUTAJ.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji bardzo wartościowego zgrupowania.