W dniu 29 kwietnia, o godz. 18:00, pod stadionem PGE Narodowym w Warszawie, odbyło się wielkie otwarcie Finałów Ogólnopolskich XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, na którym znalazło się 64 najlepszych zespołów z całej Polski w kategoriaach wiekowych U-10 i U-12, chłopców oraz dziewcząt.

Następnego dnia, o godz. 10:30, rozpoczęły się rozgrywki fazy grupowej, gdzie drużyny reprezentujące woj. opolskie: SP 4 Namysłów, Masters Brzeg, UKS Biała Nyska i UKS Rodło Opole walczyły o awans do wielkiego finału imprezy. Nasze drużyny w większości przypadków przegrywały pojedynki z innymi województwami, jednak nie były to porażki sportowo deklasujące.

Jedynym zespołem, który uzyskał awans do dalszej fazy turnieju była drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 z Namysłowa. Dziewczynki z północnej części naszego województwa dzielnie wywalczyły awans do ćwierćfinałowej fazy turnieju, lecz ostatecznie uległy one zespołowi z woj. śląskiego.

Pozostałe ekipy walczyły o pozycje 9-16. Najwyżej sklasyfikowanym zespołem okazały się dziewczęta U-10. właśnie ze szkoły w Namysłowie. Pozostałe drużyny zajęły następujące lokaty: Masters Brzeg U-10 chłopcy: 12 miejsce, UKS Biała Nyska U12 dziewczęta: 14 miejsce, UKS Rodło Opole U-12 chłopcy: 12 miejsce.

Pełne zestawienie wyników i klasyfikacja z Finałów Ogólnopolskich XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” znajdują się w dołączonych załącznikach. Dziękujemy wszystkim zespołom za udział i godne reprezentowanie woj. opolskiego na arenie ogólnopolskiej.

Warto dodać, że wśród najlepszych trenerów-koordynatorów w Polsce wyróżniony został Piotr Popiołek z Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który znalazł się w gronie czterech laureatów. Gratulujemy!