Międzynarodowy turniej API Cup2018 w Zakopanem, był dla rocznika 2005 ostatnią prostą w przygotowaniach do wiosennych meczów międzyzwiązkowych. W dniach 16-18 marca, reprezentacja naszego województwa przebywając w stolicy polskich Tatr, rozegrała 10 meczów przeciwko drużynom z Polski i Ukrainy.

Kadra na turniej została wyselekcjonowana podczas przeglądów wszystkich regionów w całym województwie. Selekcji zostało poddanych około 200 zawodników, z których wybraliśmy 16 szczęśliwców. Część piłkarzy stanowiło wcześniej „kręgosłup kadry”, jednak pojawiły się w niej również nowe twarze.

– Tym ruchem pokazujemy, że drzwi do reprezentacji województwa są ciągle otwarte, oraz, że nie ma w niej miejsca na zawsze – komentuje trener Marek Duraj. – W czasie turnieju testowaliśmy różne ustawienia zespołu w trakcie
różnych faz meczu oraz warianty stałych fragmentów gry. Każdy z zawodników otrzymał solidny kredyt zaufania pomimo tego, że dla niektórych był to debiut w reprezentacji OZPN-u. Przed nami jeszcze dwie konsultacje, na których będziemy skupiać się na doskonaleniu elementów zapoczątkowanych podczas API Cup, a następnie przyjdzie czas na weryfikację podczas meczu z kadrą województwa dolnośląskiego – relacjonuje trener Krzysztof Białek.

Linki do zdjęć:

Opublikowany przez Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane. na 17 marca 2018

Opublikowany przez Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane. na 16 marca 2018

Przygotował Filip Sikorski.