W obliczu tragicznych wydarzeń za wschodnią granicą naszego kraju nie możemy
pozostać obojętni. Wyrażając pełną solidarność z narodem ukraińskim Zarząd
Opolskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował o przekazaniu kwoty 15.000 zł. na pomoc Ukrainie.

Dziś wszyscy gramy w niebiesko-żółtych barwach. Ale to dopiero początek drogi.
Nasza pomoc będzie potrzebna jeszcze długi czas i wiemy, że sami tego nie zrobimy.
Dlatego też zwracamy się do wszystkich klubów i szkółek piłkarskich będących
członkami Opolskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o wsparcie. Apelujemy do Was o zorganizowanie bezpłatnych treningów piłkarskich dla dzieci z Ukrainy, które z powodu wojny musiały opuścić swoje domy i swój mały, często również sportowy świat. Zapewnijmy im choć odrobinę tego, co straciły, pozwólmy na chwilę zapomnieć o tym co złe.

Wiemy, że niektóre z klubów już taką inicjatywę podjęły i serdecznie im za to dziękujemy. Jako OZPN chcielibyśmy utworzyć, wspierać i promować specjalną bazę klubów i szkółek zaangażowanych w projekt pomocy dzieciom z Ukrainy. Wierzymy, że wspólnie uda się nam zrobić w tej sprawie więcej i dlatego prosimy wszystkie kluby, które chciałyby takie treningi organizować o informację i wyznaczenie osoby, która z ramienia klubu mogłaby pełnić rolę koordynatora całego projektu i pozostawać w kontakcie zarówno z nami, jak również z przedstawicielami samorządu lokalnego.

Docierają do nas sygnały, że podejmujecie również inne lokalne działania czy zbiórki
mające na celu wsparcie osób przyjeżdżających na Opolszczyznę z Ukrainy. W tym przypadku również prosimy o informację i wskazanie osoby koordynującej akcję pomocy. Stworzenie wspólnej siatki wsparcia i bazy kontaktów może pomóc nam wszystkim w rozwiązaniu wielu organizacyjnych i logistycznych trudności z dotarciem z pomocą.

Prosimy o kontakt z nami drogą mailową: marketing@opolskizpn.pl i telefoniczną
530 288 822. Zróbmy to, co potrafimy najlepiej i pomóżmy naszym ukraińskim
Przyjaciołom.