fot. Mirosław Szozda

Wyspiarska sceneria, biało-czerwone trybuny, gole naszych reprezentantek oraz kapitalna atmosfera piłkarskiego święta. To wszystko przeżyć można było w Kluczborku, oglądając towarzyski mecz reprezentacji Polski z Bośnią i Hercegowiną. oto, co powiedzieli po meczu.

Miłosz Stępiński, trener narodowej kadry kobiet: – Jestem bardzo zadowolony z organizacji całego spotkania. Zadbano o nas na Opolszczyźnie w najlepszy możliwy sposób. Zastaliśmy tutaj świetne miejsce do treningu, a na samym meczu bardzo wielu kibiców i świetny doping, za co bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to zadowolony jestem przede wszystkim z wyniku. 4:0 to efektowne zwycięstwo. Zakładaliśmy sobie, że będziemy zdobywać bramki po akcjach, ale to się niestety niespecjalnie udało, ponieważ gole padały głownie po stałych fragmentach, ale one też są elementem piłki nożnej. Wpływ na to miały też trudne warunki, jakie panowały podczas spotkania.

Emilia Zdunek, rozgrywająca reprezentacji Polski (autorka drugiego gola): – Wiedziałyśmy jakim przeciwnikiem jest drużyna Bośni i Hercegowiny i w jaki sposób będzie z nami grała, dlatego zakładaliśmy atak pozycyjny. Rywalki postawiły tak zwany „autobus” i czas zaczął pracować na ich korzyść. Trener nakazał nam cierpliwość w poczynaniach, że bramki wcześniej, czy później, ale w końcu wpadną. Fajnie, że szybko strzeliliśmy zaraz po przerwie i później już poszło. Generalnie nasza gra opiera się na kontratakach, to jest broń na najlepsze zespoły, dlatego dzisiejszy przeciwnik był trochę dla nas niewygodny. Trochę dokładności nam dziś zabrakło szczególnie w pierwszej połowie, ale później było już znacznie lepiej.

Tomasz Garbowski, prezes OZPN: Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji tego spotkania. Wielki brawa dla nich za ciężką pracę włożoną w przygotowanie nie tylko samego meczu. Dziękuję publiczności, że tak licznie przybyła na kluczborski stadion i gorąco dopingowała nasze panie. Pokazaliśmy po raz kolejny, że w temacie podejmowania na Opolszczyźnie narodowych reprezentacji zawsze można na nas liczyć i nie zawodzimy. Świetnie, że do strony organizacyjnej spotkania dopasowały się pod względem sportowym nasze zawodniczki i dzięki nim wszyscy mogliśmy opuścić trybuny w pełni zadowoleni.

Przed wami Mecz międzypaństwowy Polska – Bośnia i Hercegowina w obiektywie naszego fotoreportera ????? ?#Łączy Nas…

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej Wtorek, 13 listopada 2018