– Chcemy, wzorem PZPN-u i tego jak podniósł on rangę finału Pucharu Polski, aby także u nas w lokalnym wydaniu, finał wojewódzkiego pucharu był wydarzeniem – deklarował przed meczem LZS Gronowice – Ruch Zdzieszowice prezes OZPN-u Tomasz Garbowski.

Tak też się stało. Na trybunach Stadionu Miejskiego w Kluczborku zasiadło prawie tysiąc widzów! Życiem tętniło także VIP-owskie zaplecze, w którego kuluarach zebrała się cała śmietanka związana z opolską piłką. OZPN zadbał o najwyższy z możliwych standard podejmowania gości, z kolei publiczność liczyć mogła na kilka związkowych podarunków.

Ceremonia dekoracji niczym nie odbiegała od tych, znanych nam doskonale z telewizyjnych przekazów. Za zdobycie trofeum Ruch Zdzieszowice, oprócz rzecz jasna pucharu, otrzymał czek o wartości 30 tys. złotych. Drużyna z Gronowic uhonorowana została sumą 3 tys. złotych. Obie ekipy udekorowane zostały także pamiątkowymi medalami.

Zarząd Opolskiego Związku Piłki Nożnej serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu i organizacji całej imprezy, a bez których nie osiągnęłaby ona takiej rangi! Wszystkim zgromadzonym należą się słowa uznania za kulturalny doping i stworzenie atmosfery wielkiego piłkarskiego święta, a obu drużynom gratulacje za sportową walkę!

Zresztą, obrazki z pucharowego finału na Opolszczyźnie niech przemówią same.

To była niezapomniana środa przy Sportowej 7 👏

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 25 maja 2017

fot. Mirosław Szozda / pilkaopolska.pl