W siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie z prezesami klubów, które 24 maja, o godzinie 20.00, rozegrają wojewódzki finał rozgrywek Pucharu Polski.

Wzięli w nim udział prezes LZS-u Gronowice Rajmund Jantos oraz sternik Ruchu Zdzieszowice Krystian Chmiel. Z ramienia OZPN honory domu pełnili prezes Tomasz Garbowski i wiceprezes Waldemar Antkowiak. Dokonano także ceremonii losowania gospodarza pucharowego finału, którym będzie przedstawiciel ligi okręgowej.

W zebraniu uczestniczył kierownik obiektów kluczborskiego OSiR-u Ryszard Okaj. To właśnie Stadion Miejski w Kluczborku wybrano na główną areną opolskiego meczu na szczycie.

Władze Związku mają już także za sobą wyjazdowe rozmowy z marszałkiem województwa Opolskiego Andrzejem Bułą oraz burmistrzem Kluczborka Jarosławem Kielarem i dyrektorem tamtejszego OSiR-u Andrzejem Olechem.

Wszystkie spotkania miały charakter organizacyjny, jednakże wszyscy ich uczestnicy jednym głosem opowiedzieli się za formą wielkiego piłkarskiego święta na Opolszczyźnie, do którego realizacji dołożą wszelkich starań.