U18: Polska pewnie pokonała Szwedów w pierwszym meczu towarzyskim podczas październikowego zgrupowania (fot. Mirosław Szozda)

Dwa zwycięstwa podczas obecnego zgrupowania ma na koncie reprezentacja Polski do lat 18. Najpierw w Opolu nasza kadra rozbiła 4:1 Szwedów, później w Rzeszowie pewnie pokonała Słowację 4:0. Dzisiaj zagra w Brzegu z Czechami.

Również i w tym starciu biało-czerwoni wydają się faworytami. Mimo że to mecz towarzyski, Polacy na pewno powalczą o zwycięstwo. Kadrowicze starają się o miejsce w samolocie do Indonezji, gdzie rozegrane zostaną mistrzostwa świata tej kategorii wiekowej. W grupie zagramy z Argentyną, Japonią i Senegalem.

Na Stadionie Miejskim w Brzegu będziemy mieć silny opolski akcent. Z orzełkiem na piersi będzie mógł zaprezentować się wychowanek Czarnych Otmuchów, aktualnie reprezentant Śląska Wrocław – Karol Borys. W meczu ze Słowacją „nasz” zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony, asystując przy jednym z trafień Polaków. Borys był też jednym z kluczowych zawodników kadry U17 na mistrzostwach Europy na Węgrzech. Może być więc niemal pewny otrzymania biletu na mundial.

Oprócz zawodnika Śląska w Brzegu zaprezentują się także Filip Rózga, który zdobył jedną z bramek przeciwko Szwedom w Opolu a przy drugiej asystował. Skrzydłowy był zdecydowanie najjaśniejszą postacią w biało-czerwonych barwach w tamtym spotkaniu. Z meczu ze przeciwko ekipie ze Skandynawii na występ w Brzegu mogą liczyć jeszcze Bartłomiej Krysiak (Borussia Monchengladbach) i Patryk Mazur (Juventus Turyn).

Natomiast ze zgrupowania z Podkarpacia na Opolszczyznę przyjadą m.in. Daniel Baran z amerykańskiego FC Dallas, Miłosz Piekutowski z Jagiellonii Białystok, silna reprezentacja Lecha Poznań – Igor Brzyski, Michał Gurgul, Oskar Tomczyk i Filip Wolski czy Maksymilian Sznaucner z PAOK-u Saloniki oraz Mike Huras z VFB Stuttgart.

Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 15:00.

Natomiast bramy stadionu, dla kibiców chcących zobaczyć to spotkanie na żywo, zostaną otwarte o godzinie 14:00. Darmowe wejściówki będzie można odebrać już tylko w kasach stadionu.