Pragniemy poinformować, że nasz sędzia Jan Długokęcki w dniach 10-13 kwietnia uczestniczył jako arbiter w prestiżowym turnieju „Dubai Super Cup” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W turnieju, w którym uczestniczyły zespoły z Bliskiego Wschodu, a także z Azji i Afryki, Jan Długokęcki prowadził 19 spotkań w tym m.in. kategorie wiekowe od U10 do U-18, a na zakończenie turnieju poprowadził spotkanie finałowe w kat. U-16, w którym zespół z Abu Dhabi pokonał Al Etihad Dubai 4:2!

Turniej był doskonałą możliwością do wymiany doświadczeń, a w moim przypadku również do nauki między innymi od sędziów wyższych szczebli brytyjskich lig oraz sędziego FIFA z Karaibów, Tristley Bassue.” – mówi 22-latek, który w rundzie jesiennej w ramach wymiany studenckiej, prowadził spotkania na Słowenii, a na co dzień trenował z sędziami 1. i 2. ligi słoweńskiej z okręgu stolicy Ljubljany, a tutaj miał okazję do prowadzenia meczów m.in. sędziami z Chin czy Wielkiej Brytanii!

Mecze rozgrywane były nawet w 40 stopniowym upale, ale nawet to nie przeszkadzało w prowadzeniu spotkań.” – dodaje Janek na temat turnieju w Dubaju, a organizatorzy doceniając jego pracę w tym turnieju, zaprosili go już do uczestnictwa w 2018 roku!

Gratulujemy występu na Bliskim Wschodzie i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z gwizdkiem!