fot. Mirosław Szozda

Wydział Gier poinformował, że zgodnie z Regulaminem Rozgrywek o Puchar Polski OZPN – edycja 2023/2024 doszło do zmian w kwestii ilości wymian zawodników. Nowy zapis w stosunku do poprzednich regulaminów pucharowych ma istotną informację dot. wymian zawodników w przypadku dogrywki, tj. jeżeli dojdzie do dogrywki drużyna ma prawo przeprowadzić jeszcze jedną wymianę zawodników pod warunkiem, że w regulaminowym czasie gry dokonała kompletu wymian zawodników, tj. pięciu. Jeżeli dokona czterech lub mniej to ww. przywilej takiej drużynie nie przysługuje.

§ 7

Drużyny biorące udział w zawodach o Puchar Polski na szczeblu terytorialnym i wojewódzkim OZPN w regulaminowym czasie gry uprawnione są do wymiany pięciu zawodników.

W przypadku dogrywki drużyny mają możliwość przeprowadzić dodatkową wymianę jednego zawodnika po warunkiem, że w regulaminowym czasie gry dana drużyna dokonała pięciu wymian zawodników.

W dniu 11 listopada, kiedy będą rozgrywane spotkania Pucharu Polski zapis regulaminowy ma zastosowanie jedynie w meczach Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym, gdyż jest to edycja 2023/2024. Mecze 1/8 finału PP na szczeblu wojewódzkim to edycja 2022/2023.