5 sierpnia, na pięknym obiekcie 1.FC Chronstau w Chrząstowicach odbył się finał kolejnej edycji turnieju o Puchar Prezesa OZPN. Pomimo deszczowej aury poprzedzającej dzień finałowy, na uczestników „czekała” wyborna pogoda.

Wszyscy finaliści stawili się na obiekcie zgodnie z planem. Po uroczystym otwarciu zawodów, 8 uczestniczących zespołów rozpoczęło swoje zmagania w 2 grupach rozgrywkowych.
W grupie A znalazły się Soccer College Łubniany, Stal Brzeg, Hattrick Głuchołazy oraz Victoria Chróścice. Z kolei do grupy B zostały przydzielone: Piast Strzelce Opolskie, Polonia Nysa, AP Namysłów i Chemik K-Koźle.

Po rozegraniu fazy grupowej, gdzie nie brakowało dużych sportowych emocji, awans do półfinałów uzyskały drużyny: Soccer College Łubniany, Polonii Nysa, AP Namysłów oraz Stal Brzeg.
Pierwszy mecz półfinałowy zakończył się wynikiem 2-2 co skutkowało przeprowadzeniem serii rzutów karnych. Obronną ręką w rzutach karnych wykazała się Polonia Nysa.
Drugie spotkanie zostało wygrane przez zespół AP Namysłów ze Stalą Brzeg 4-1.

W ostatnim meczu i walkę o Puchar Prezesa OZPN 2020 walczyły AP Namysłów oraz Polonia Nysa. W spotkaniu nie brakowało goli, pięknych indywidualnych akcji oraz parad bramkarzy. Zgromadzeni na obiekcie uczestnicy mieli nie lada atrakcje oglądając zmagania zespołów z Namysłowa i Nysy. Pomimo wielkiej determinacji oraz dużych umiejętności sportowych, Polonia Nysa nie uzyskała korzystnego dla siebie rezultatu, przegrywając z AP Namysłów 1-3.

Na ceremonii wręczenia nagród byli obecni: Prezes OZPN Tomasz Garbowski, Wiceprezes OZPN – Waldemar Antkowiak oraz Wicemarszałek Woj. Opolskiego – Zbigniew Kubalańca.
Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali sprzęt sportowy ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i Opolski Związek Piłki Nożnej. Dodatkowo, dwie najlepsze drużyny otrzymały z rąk przybyłych gości, okolicznościowe puchary.

W poniższych załącznikach znajdziecie rezultaty meczów oraz tabele grupowe.

Dziękujemy zawodnikom, trenerom i opiekunom za przybycie. Mamy nadzieje, że za rok spotkamy się w liczniejszym gronie, walcząc po raz kolejny o Puchar Prezesa OZPN!